Jak dojechać do Lwowa

Jeśli marzysz o zobaczeniu Opery Lwowskiej i innych atrakcji Lwowa koniecznie zaplanuj tam urlop. Będzie to na pewno ciekawe przeżycie, głównie ze względu na obcowanie z niezwykłą atmosferą tego miasta. Jedno z pytań, które musi zadać każda osoba wybierająca się do Lwowa brzmi – jak tam dotrzeć?

Jest kilka możliwości dojazdu z Polski do Lwowa. Zresztą można tam nawet dolecieć, jednak jest to oczywiście najdroższa opcja. Znacznie częściej wybierany jest pociąg. W zależności od tego, z jakiego regionu Polski zaczynamy podróż można wybrać pociąg jadący z Wrocławia, przez Kraków, do Lwowa i dalej do Kijowa lub jadący także przez Przemyśl. Kursują one codziennie. Pomimo tego trzeba być przygotowanym na spore tłumy, jeśli podróżujemy podczas wakacji lub wybieramy się do Lwowa na Sylwestra. W związku z tym można ewentualnie kupić bilet autobusowy i w ten sposób zarezerwować sobie w nim miejsce. Trzeba przygotować się wtedy na podróż trwającą około 10 godzin, jednak nie trzeba się nigdzie przesiadać. Autobusy do Lwowa kursują z różnych miast Polski, na pewno z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Częstochowy, Przemyśla, Lublina czy Olsztyna.

Wiele osób decyduje się, pomimo konieczności przesiadki, na podróż pociągiem do Przemyśla, a następnie busem do Medyki, gdzie znajduje się piesze przejście graniczne. W ten sposób można wbrew pozorom zaoszczędzić sporo czasu, a także pieniędzy. Kiedy jest się już na Ukrainie do Lwowa można również dojechać busem. Natomiast oczywiście najbardziej skutecznym sposobem na uniknięcie wszelkiego przesiadania czy długiego maszerowania jest oczywiście zdecydowanie się na podróż samochodem. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że umożliwia również swobodne poruszanie się na miejscu i dzięki temu można zwiedzić okolice Lwowa. Jeśli chodzi o jakość dróg bywa różnie. O ile dojazd do wschodniej granicy Polska-Ukraina jest całkiem przyzwoity, to już na Ukrainie trzeba przygotować się na to, że drogi bywają dziurawe i kiepsko oznakowane. Natomiast wszystko zależy od podejścia, a zawsze warto nastawić się jak najlepiej, zwłaszcza jeśli jedzie się na urlop do Lwowa!