Sylwester we Lwowie

Co roku zastanawiamy się jak i gdzie spędzić Sylwestra. Na pewno ciekawym i oryginalnym pomysłem jest wyjazd do Lwowa. W mieście tym panuje niezwykłe atmosfera, która w noc sylwestrową zostaje jeszcze spotęgowana. Poza tym korzystając z kilku dni urlopu można też pozwiedzać Lwów.

Jeśli planujemy witać Nowy Rok we Lwowie możemy pojechać tam na własną rękę lub skorzystać z oferty biura podróży. Ceny nie są zbyt wysokie i już to stanowi przewagę nad propozycjami spędzenia Sylwestra w innych krajach. W swoich ofertach sylwestrowych biura podróży zwykle gwarantują dojazd do Lwowa, zakwaterowanie w motelu lub hotelu, wyżywienie, zwiedzanie miasta oraz elegancki bal. Na pewno będzie dużo ciekawiej jeśli będą na nim zarówno Polacy, jak i Ukraińcy. Z jednej strony ludzie na Ukrainie są nastawieni przyjacielsko i otwarci na zabawę, ale w każdym z nich siedzi również refleksyjna słowiańska dusza. Podczas imprezy z nimi można się spodziewać wesołych tańców, głośnych śpiewów, ale także wspominania, opowieści i ballad. Nie powinno też zabraknąć dobrego jedzenia oraz alkoholu.

Może się okazać, że wyjeżdżając na Sylwestra do Lwowa spotkamy tam Polaków, którzy zamieszkują to miasto. Obecnie są to przede wszystkim młodzi ludzie, którzy studiują na lwowskich uczelniach. Oni najchętniej witają Nowy Rok na rynku. Wygląda to podobnie do tego rodzaju polskich imprez – odbywają się koncerty, występy znanych i lubianych osób, są pokazy sztucznych ogni, a także szampan i życzenia o północy. Jeśli ktoś planuje bawić się do białego rana zwiedzanie Lwowa powinien zaplanować jeszcze przed Sylwestrem Naprawdę szkoda by było wyjechać z tego miasta i nie zobaczyć jego zabytków, teatrów oraz Cmentarzy Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Wtedy będzie można stwierdzić, że wyjazd był bardzo urozmaicony i z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Podczas urlopu chcemy porządnie wypocząć, podczas Sylwestra dobrze się bawić, więc jeśli takie wydarzenia często wspominamy to znaczy że na pewno spełniły nasze oczekiwania, a może nawet je przerosły.