Tanie noclegi

Panuje takie przekonanie, że na Ukrainie ceny są niższe niż w Polsce. Jednak jeśli ktoś wybiera się na zwiedzanie Lwowa w najbliższym czasie może się nieco zdziwić. Przygotowania do Euro 2012 polegają nie tylko na zapewnieniu miejsca na rozgrywki w postaci Areny Lwów. Również hotele chcą się jak najlepiej zaprezentować, jednocześnie podnosząc ceny.

Jeżeli szukamy taniego hotelu najlepiej kierować się do miejsca, która dawno nie było remontowane i na pierwszy rzut oka widać, że jego standard nie są zbyt wysokie. Koszt pobytu w jednym z nich zdecydowanie różni się od cen w pięknie wyremontowanych czy niedawno wybudowanych hotelach. Okazuje się jednak, że jest kilka miejsc, gdzie warunki i koszt noclegu są do przyjęcia. Blisko centrum Lwowa znajdują się George Hotel Lviv, Dnister Hotel, Eurohotel Lviv, Nton Hotel czy Edem Hotel. Jednak w przeliczeniu na złotówki cena za nocleg wyniesie ponad 100,00 pln. Z pewnością tańsze są motele, gdzie można znaleźć miejsce za około 40,00 pln. Oczywiście im dalej od centrum tym taniej, ale wpływa to też zwykle na standard danego miejsca.

Są też miejsca blisko centrum, gdzie można przenocować za 40,00 pln, a nawet za mniej. Chodzi mianowicie o hostele i schroniska. Można wymienić tutaj na przykład Retro Hostel Shevchenko, Old City Hostel, Classic Hostel czy Cherry Hostel Lviv. Ceny noclegów uzależnione są w takich miejscach od tego czy wynajmuje się miejsce w tak zwanej sali sypialnej czy pokój prywatny.  Oczywiście nocleg niedaleko rynku i zabytków lwowskich ma wiele plusów. Przede wszystkim można cieszyć się właściwie przez cały czas atmosferą najbardziej niezwykłych miejsc Lwowa. Niektórzy jednak wolą zaoszczędzić nieco na noclegach i wybierają miejsca nieco dalej od centrum, rezerwując na przykład pokój w kwaterze prywatnej. Często ich właściciele oferują też wyżywienie. We Lwowie istnieje również możliwość wynajęcia całego apartamentu. W zależności od jego lokalizacji i standardu trzeba zapłacić za dobę 50,00-100,00 pln. Natomiast najtaniej wychodzą noclegi na kempingu lub w internatach, które podczas wakacji są opuszczane przez uczniów.